Gmina Czersk

Hala Sportowa im. Romana Bruskiego w Czersku

Hala Sportowa im. Romana Bruskiego w Czersku to obiekt sportowy o powierzchni użytkowej 2 723,2 m2 oraz kubaturze 19 179,0 m3. Budowa i wyposażenie hali zakończone zostały na przełomie 2000 i 2001 roku, a jej uroczyste otwarcie miało miejsce w dniu 19.01.2001r.
Wymiary płyty głównej boiska – 45 m x 26 m. Widownia mieści 420 miejsc siedzących i w zależności od rodzaju organizowanej imprezy od ok. 300 do ok. 500 – w przypadku zawodów sportowych. Podczas organizacji imprez kulturalnych hala jest w stanie pomieścić ogółem do 1 500 osób.. Wysokość ponad płytą boiska – 8m. Nawierzchnię sportową płyty boiska stanowi parkiet drewniany typu JUNKERS.
W budynku znajduje się 19 pomieszczeń, w tym: salka gimnastyczna, siłownia, pokój nauczycielski, dwa magazyny sprzętu, pomieszczenie klubowe, cztery szatnie dla zawodników wraz z zapleczem sanitarnym, sauna, szatnia dla widzów, pomieszczenia sanitarne dla widzów, pomieszczenie gospodarcze oraz pokój kierownika. Na poziomie widowni znajduje się również kawiarenka widokowa.
Z obiektu mogą korzystać osoby niepełnosprawne zarówno w charakterze widza jak i zawodnika. Pozwalają na to wejścia do budynku pozbawione barier architektonicznych oraz zaplecze socjalne przystosowane odpowiednio dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Hala wyposażona jest w siedem niezależnych systemów wentylacji, z których dwa połączone są z klimatyzacją. Podstawowy sprzęt sportowy, w który wyposażono halę sportową to: dwa kosze jezdne „Bertele Sport”, dwa kosze podwieszane na ścianie, trzy zestawy do gry w piłkę siatkową ( istnieje możliwość prowadzenia zajęć z siatkówki na trzech boiskach jednocześnie), bramki do piłki ręcznej, drabinki. Dla potrzeb organizacji zajęć lekcyjnych zamontowano dwie kurtyny dzielące płytę główną boiska na trzy niezależne części.
System nagłośnienia dysponuje mocą 450 W i składa się z trzech oddzielnych kanałów – dwa skierowane w stronę widowni oraz jeden na płytę boiska.